Csáki András nyíregyházi gitár estje

A gitárzene szerelmeseit várjuk 2016. október 5. 18:00 órakor a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola  hangversenytermébe.

Csaki_Nyiregyhaza

Életrajz:

Csáki András generációjának kiemelkedő gitáros egyénisége. Játékának szuggesztivitása és érzékenysége a világ számos koncerttermének hallgatóságát magával ragadta Japántól Észak-Amerikáig. Szakmai lapokban több kritikus is kiemelte, hogy fölényes hangszeres tudásával sosem él vissza, technikáját mindig a zenei elképzeléseinek szolgálatába állítja.

Tanulmányait Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, illetve LosAngelesben a University of Southern California Thornton School of Music-on folytatta. 2014-ben Budapesten a Zeneakadémián szerzett DLA fokozatot. Tanárai Eötvös József, Scott Tennant és William Kanengiser voltak. A Thornton School of Music diákjaként számos alkalommal nyílt lehetősége rá, hogy tudását az egyetem tiszteletbeli professzorával, Pepe Romero-val tökéletesítse.

Diákévei alatt olyan rangos nemzetközi versenyek győztese, mint a Tokiói Nemzetközi Gitárverseny (2008) az olaszországi Michele Pittaluga Nemzetközi Gitárverseny (2009) vagy a spanyolországi Julian Arcas Nemzetközi Gitárverseny (2011)

Szólókarrierje mellett kiemelt szerepet szentel a kamarazenének is. 2015-ben adta elő először Pierre Boulez „Gazdátlan kalapács” című művét, amely a kamarairodalom híresen nagy kihívást jelentő, zenei tapasztalatot és tájékozottságot igénylő emblematikus kompozíciója. Szívügyének tekinti a magyar kortárs szerzők gitárra komponált szóló és kamaraműveinek bemutatását, népszerűsítését.

Három szóló lemeze jelent meg. A Naxos kiadó gondozásában 2010-ben kiadott CD műsorából két mű is bekerült Enrique Robichaud kanadai zenetudós Guitar’s Top 100 című könyvébe, mely a gitárrepertoár 100 legnépszerűbb művéből választ ki művenként három – a könyv szerzője által – jelentősnek és figyelemre méltónak tartott előadást.

András 2009-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára. 2004-től rendszeresen tart mesterkurzusokat Európa, Ázsia és Észak-Amerika számos országában. 2009-ben megkapta a Prima Primissima Alapítvány Junior Prima zeneművészeti díját, 2010-ben Márciusi Ifjak díjban részesült. 2015-ben az Ágai Karola és Szendrey- Karper László Emlékérem első gitárművész kitüntetettje.