GRATULÁLUNK!

A Magyar Művészetoktatásért díj kitüntetettje Tamás Attila

A Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége 2020-ban ünnepelte megalakulásának 30. évfordulóját. Az egykori alapító Nemes László címzetes igazgató, a szervezet tiszteletbeli elnöke és a vele együtt gondolkodó zeneiskolai vezetők felismerték a társadalmi változások és az iskolai nevelésben szükséges újítások közötti szoros kapcsolatot. Minden gyermek számára esélyt kell adni képességeik fejlesztése érdekében a zene, majd – pár évvel később – a komplex művészeti nevelésben való részvételre. Ma hazánkban közel kétszázezer művészetekkel foglalkozó fiatal tudja: „Ritmusra és harmóniára van szükségünk”(Platon), hogy esélyünk legyen a harmonikus felnőtt életre. Ezzel is egyre közelebb jutva a kodályi gondolat megvalósításához. E tudást átadó tanárok és iskolai közösségek kiváló munkájának elismerésére alapította a Magyar Művészetoktatásért plakettet 2002-ben a MZMSZ a Magyar Zene- és Táncművészek Szakszervezetével. A járvány miatt elmaradt jubileumi, ünnepi konferencia és díjátadó ünnepség a következő zenetanárokat, intézményvezetőket és tantestületi közösségeket köszöntötte volna, gratulálva minden díjazottnak.

Bánhidai Tamás – Keszthelyi Festetics György AMI
Bujtás Józsefné – Bartók Béla AMI (Bp. XVII. ker.)
Csabai Csilla – Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc AMI
Dr. Csillag Józsefné Demel Eszter – Csermák Antal Zeneiskola AMI (Veszprém)
Dományné Szebellédi Valéria Zsuzsanna – Erkel Ferenc Ált. Isk. (Bp. VI. ker.)
Erősné Máté Éva – Garay János Ált. Isk. és AMI Liszt F. Zeneiskolája (Szekszárd)
Fekete Fanni – Jászboldogházi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI Kazinczy Ferenc Tagiskolája
Munia Zoltán – Józsefvárosi Zeneiskola AMI
Péni Béla Járdányi Pál Zeneiskola (Tapolca)
Reikort Ildikó – Kalász AMI (Budakalász)
Sára Erika – Apáczai Csere János Ált. Isk. Gimn. Koll. és AMI (Pécs)
Szabó Ferenc – Komáromi Egressy Béni AMI
Szászvárosi Sándor – Ward Mária Ált .Isk. Gimn. és Zeneműv. Szakgim. (Bp. V. ker.)
Tamás Attila – Vikár Sándor Zeneiskola AMI (Nyíregyháza)
Hubay Jenő Zeneiskola AMI (Budapest XV. ker.)
Járdányi Pál Zeneiskola AMI (Budapest II. ker.)
Rózsavölgyi Márk AMI (Balassagyarmat)
Sándor Frigyes AMI (Dunaújváros)
Szinvavölgyi AMI (Miskolc)
Vujicsics Tihamér AMI (Szentendre)