Népzenészeink sikerei

Az Oktatási Hivatal által 2018. március 28-án megszervezésre került „Tiszán innen Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny nyíregyházi válogatójáról Gincsai Andrea Panna (Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium) és Czuczor Ramóna (Nyíregyházi Kertvárosi Általános Iskola) kiemelt arany fokozattal döntőbe jutott.

2018. április 6-án rendezték meg a Nyírbátori Bátory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskolában a Nyolc Osztályos Gimnáziumok tanulmányi versenyét. A megmérettetésen népdaléneklés kategóriában Gaál Blanka (Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium) I. helyezést ért el.

2018. április 13-án Sződligeten került megrendezésre a 24. Dunakanyar Népművészeti Verseny, ahol Lipcsei Hajnalka – citera (Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium) arany minősítésben részesült.

Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota