Népzenei együttesek

Az együtt muzsikálás semmihez nem fogható különleges világa főként közösségszervezői célkitűzésként kezdődött intézményünkben, mely azóta is felejthetetlen hangulattal, lelkesítő szülői támogatással működik.
A Vikár Sándor Zeneiskola első énekegyüttese 2000-ben alakult, ezt követte a citerazenekar valamint az utánpótlás nevelést jelentő gyermek kamaracsoportok. Az elmúlt évek alatt több generációt magába foglaló Vikár Népzenei Műhely jött létre volt kolléganőnk Hajdú Ágota irányítása alatt, mely tanórán kívüli zenekari lehetőséget kínál az iskola alapítványának, a Zenekultúra Támogatásáért Alapítványnak segítségével. A lelkes muzsikálás, a szakmai kurzusok és táborok számos sikert hoztak. A KÓTA (Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége), a Vass Lajos Népzenei Szövetség, az Országos Népzenei Verseny valamint a Cívis Népzenei Verseny eredményeként Aranypáva díj, Vass Lajos Nagydíj, Nívódíj, számos arany minősítés, helyezés és különdíj született. A kezdeti célkitűzéseket nem feledve a kamaracsoportokat vezető pedagógusok fő célja a továbbiakban is a kamarazenélés örömének átadása, amely eredményeképpen az ifjú népzenészek szemében ott csillog az a vágyakozás, ami erre utal: jó találkozni, együtt lenni, muzsikálni.
Az együtteseket jelenleg Kasellákné Zelenák Georgina Júlia vezeti.