felso

Konferencia, kerekasztal megbeszélés

Versenytapasztalatok – vitafórum.

Viatfórum vezető: Nyesténé Raizer MártaIMG_4346a

 

Tehetséges növendékekkel kapcsolatos tapasztalatokat beszéltek meg iskolánk kollégái. Az elhangzottak különböző szempontok szerint kerültek értékelésre: életkor, hangszer, nemek szerinti nehézségek és előnyök, valamint néhány rendkívüli növendékünk, igazi egyéniségek gyakorlási szokásait, versenyre való felkészülését ismerték meg a jelenlévők.

EszmecsereA témafelvetésekhez való hozzászólások az egyes tanszakok közötti jelentős különbségekre is felhívták a figyelmet. A versenyre való felkészülés, egyedi figyelmet, odaszánást jelent: ez idő alatt olyan tudásra tesznek szert, ami más alkalommal nem jelentkezik. A gyerekek adják a feladatot a versenyre készülés során, visszajelzéseik inspirációt jelentenek a tanár számára. A versenyzést nem feltétlenül a győzelemre való törekvés jellemzi. A tisztességes munka és annak az eredménye a verseny igazi, maradandó végeredménye.