felso

Nemzetközi találkozó és hangverseny 2024. június 5-8.

A hangversenyen 2024. június 7-én közreműködtek a Topolyai Alapfokú Művészeti Iskola (Szerbia), a Musikschule Iserlohn (Németország) és a Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, tanárai.
A találkozóra a Vikár Sándor Zeneiskola meghívására június 5-én érkezett az iserlohni delegáció, amelynek tagjai: hat zongorista tanuló, egy kísérőpedagógus és a testvérváros zeneiskolájának igazgatója Paul Breidenstein.
Másnap hozzájuk csatlakozott a 30 fős Topolyai Alapfokú Művészeti Iskola gyermekkórusa kísérőtanáraikkal és az iskola igazgatónőjével Diósi Arabellával.
A közös hangverseny mellett a külföldi vendégek szervezett programokon, többek között kiránduláson vettek részt, illetve június 6-án, csütörtökön 16:30 órától a vikáros növendékekkel együtt felléptek a Korzó Bevásárlóközpontban is. A partnerintézmények delegáltjai június 8-áig vendégeskedtek Nyíregyházán.
A nemzetközi találkozó támogatói:
Nyíregyházi Tankerületi Központ
Nyíregyháza Megyei Jogú Város
Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány
Nyíregyházi Állatpark
 
No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?