felso

Legyen a zene mindenkié

A zenei tehetséggondozás eredményeit, aktualitását, kérdéseit bemutató konferencia és szekcióülések.

Előadás, információs délután, bemutatók, és reprezentatív hangverseny alkotta a programot 3 napban megszervezve.
Iskolánk évtizedes hagyományait, tehetséggondozó munkáját mutattuk be tanszakok szerint.
A szekciók az egyéni tanórai lehetőségeket, valamint a tanórán kívüli tehetséggondozást ismertette. A meghívott szakemberek jelenléte garanciát nyújt a felmerülő kérdések válaszadásához, a tapasztalatok közös értékeléséhez.

Konferencia I.
1. Szekciónkénti párhuzamosan zajló programok. (ütő, gitár)
2. kerekasztal beszélgetés (versenytapasztalatok – felkészüléstől az eredményig)

Konferencia II.
1. Szekciónkénti párhuzamosan zajló programok (fafúvós hangszerek)

Konferencia III.
1. Szekciónkénti párhuzamosan zajló programok. (zongora, szolfézs, rézfúvós, népzene, magánének, vonós)
2. Mező Ferenc, a tehetséggondozás koordinációja témakörének aktuális kérdéseit, lehetőségeiről adott tájékoztatást.
3.A konferencianap délutáni programjában a várost, a közvetlen környezetünket szólítjuk meg. Figyelemfelkeltés, bemutatkozás, tájékoztatás céllal. Kísérőprogramként zenés interaktív gyerekműsor, zenepedagógiai beszélgetések zajlottak.
4. Reprezentatív hangverseny a Móricz Zsigmond színházzal közös produkció. A Fotel c. zenés lírai játék szereplői Karádi Zsolt, Pregitzer Fruzsina (Móricz Zsigmond Színház) és a zeneiskola növendékei, tanárai voltak.

Meghívó I.

Meghívó II.

Meghívó III.