felso

Instrukció helyett inspiráció

Instrukció helyett inspiráció – kreatív zenei alkotás és hangszerelés lehetőségei a gyermek zongorairodalomban

 

Előadó: Pólikné Smid IldikóPólikné Smid Ildikó

 

A több évtizedes szakmai munkám során kialakult módszeremről számoltam be előadásomban. A növendékeimmel a tanítási órákon a zongoradarabokhoz kiegészítő ritmushangszereket társítunk, melyekkel még jobban kiemeljük a darabok hangulatát.
Ez a módszer fejleszti a gyerekek ritmuskészségét, kreativitását, kibontakoztatja a fantáziájukat. Már két bemutatkozó koncertet tartottunk, Csokoládé koncert címmel, ennek zenei anyagát használtam fel illusztrációként beszámolómban.

 

IMG_4061aA közös produkciókban a gyerekek „alkotókká” váltak, az ő ötleteiket használtuk fel. Az élmény központú zenei neveléssel aktivizálódtak, érdeklődővé váltak. Játék közben tanultak, fejlődtek, a színpadon felszabadultan, örömmel kamarazenéltek.

 

 

 

Más hangszerek