Népzenei együttesek

2000-ben alakult meg az iskolánk népzene tanszakos tanulóiból álló citera és népdalének együttes. Az együtt zenélés vágya, élménye keltette életre e kezdeményezést. Kezdetben saját kedvtelésből, iskolai rendezvényeken való szereplésekre felkészülve léptek színpadra a növendékek. Később a lelkes csapat minősítőkön, népzenei versenyeken is megmérette magát, ahol sikeresen szerepeltek.

Megyénk gazdag népzenei hagyománya mellett kalotaszegi, szilágysági, dél-dunántúli, palóc és székelyföldi zenei összeállítások találhatók repertoárjukon. Rendszeresen megemlékeznek az év jeles napjairól, a megye kulturális életének különböző színterein bemutatva tudásukat.

A következő helyszínek rendezvényeinek állandó szereplői:
Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Sóstói Múzeumfalu, Báthori István Múzeum, Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum.

Intézményünk állandó népzenei csoportjai:

Citera együttes
Énekegyüttes

Vezetőjük: Hajdú Ágota

2011 szeptemberétől a népi vonós tanszak kibővülésével lehetőség nyílt vonós zenekari játékra is Könczei Bálint vezetésével.