felso

Héthúrú gitár-hangszer

Héthúrú gitár-hangszer – amit nem ismerünk

Előadó: Czakó ErikaCzakó Erika előadása

Az előadás egy hangszertörténeti különlegességet mutat be. Aktualitását több tényező is megerősíti: segít tájékozódni a médiákban is látható, hallható hangszer-különlegességek között. Feltárja a hangszer kialakulásának, fejlődésének történetét, bemutatja sajátosságait, hangzásvilágát.

 

Gyakorlati bemutatóNapjaink különböző zenei stílusai között ismert jelenség, divat, az egyedi hangszerek készítése, használata, melyek gyakran egyéni kitalációk vagy egy új divatirányzat behódolását szolgálják. Azonban a hangszertörténet során is kialakultak, léteznek olyan kevésbé ismert hangszerek, melyek történetiségükkel a klasszikus zenei világban egyedi értéket képviselnek.

 

Érdeklődők

Ilyen például a héthúrú gitár, mely 200 éves történelmi múlttal rendelkezik. Ezt a hangszert ismerhették meg a résztvevők az előadás során.