Iserlohni látogatás

Intézményünk delegációját Nyíregyháza Megyei Jogú Város testvérvárosa, Iserlohn zeneiskolájának (Musikschule Iserlohn) intézményvezetője Paul Breidenstein látta vendégül 2023. május 5-8-ig.

Iskolánk tanulói és tanárai önálló koncertet adtak Iserlohn sétáló utcájának református templomában. Ezen kívül a városi parkszínházban megrendezett zeneiskolai zenekari esten léptek föl közös produkciókban és önálló műsorszámokkal is.
A több napos program alatt Iserlohn város környező településeinek meglátogatása alkalmával intézményünk képviselőinek lehetősége nyílt érdekes kiállítások megtekintésére és tartalmas kirándulásokra.

Résztvevők: Czuczor Lilla és Simon Janka (furulya, felkészítő tanáruk Purné Orha Andrea), Bacsik Gabriella Alma és Kertész Barnabás (hegedű, felkészítőjük Soltész-Jakimcsuk Ildikó), Nagyné Ligeti Edit intézményünk nyugalmazott hegedű tanára és intézményvezető-helyettese, a németországi partnerintézményi kapcsolat folyamatos patronálója, valamint Tamás Attila intézményvezető és Horányi Tamás, akik billentyűs hangszeren működtek közre a hangversenyeken.