Magánének tanszak

Sokszínű hangképzés

A magánének tanszak sokoldalú hangképzési munkájának bemutatása, tehetséggondozó programjának ismertetése. (Előadás, vitafórum, műhelymunka)

Előadó: Potornainé Telenkó Tünde és Kazár TiciánaKazár Tíciána

A magánének szekcióülésen kollégák, iskolánk növendékei valamint Kazár Ticiána meghívott előadó vett részt. Potornainé Telenkó Tünde tanszakvezető ismertette a tanszak sokoldalú tevékenységének színes palettáját, melyben mind a klasszikus éneklés mind a diákok által igényelt könnyűzenei stílusok is helyet kapnak. Ez utóbbi lelkes gyakorlásra ösztönzi a tanulókat kisebb alkalmi formációk létrehozására, mellyel városszerte szívesen vállalnak szerepléseket is.

Potornainé Telenkó Tünde

A szakmai tapasztalatcsere gyakorlati tevékenységgel, az egyes énekes stílusok hangképzési jellegzetességeinek érintésével, bemutatásával, megbeszélésével egészült ki. A szakemberek instrukcióit, módszertani példáit Csáki Edina növendékünkön mutatták be. Ezt követően közös éneklés, új mű tanulása következett, mely egyaránt jelentett felüdülést, élményt s az eddig elhangzottak gyakorlatban történő alkalmazását is.