Ütő tanszak

Zenei utak, lehetőségek az ütő hangszerek világában

Előadó: Szendőfi PéterSzendőfi Péter

Iskolánkban Szendőfi Péter a Kodolányi János Főiskola Művészeti Tanszékének Jazz Dob tanszékvezető tanára tartott előadást. Az előadás iránti nagy érdeklődést bizonyítja, hogy a kifejezetten szakmai érdeklődés mellett számos más hangszert tanító kolléga is részt vett az előadáson. Az előadóművész, a  szigorúan vett szakmai kérdéseken kívül /hangszertechnika, verőkezelés/, általános, minden zenész, és zenét tanító szakember  érdeklődési körében hasznos témát érintett.

IMGP3849a

Szó esett a gyakorlásról, a különböző tanulókkal való bánásmódról, stílusról, zenei ízlésről, a tehetségek különböző típusairól, azoknak fejlesztési lehetőségeiről.

Szendőfi Péter nem először járt iskolánkban. Azon túlmenően, hogy, mint  kiváló hangszeres művészt ismertük eddig, az előadás bizonyította mindenre kiterjedő emberi, művészi és pedagógiai kvalitásait.

IMGP3848a