felso

Versenyeredményeink 2012/13

 XII. Országos Oboa- és Fagottverseny területi válogató

2012. október 18. Eger

Pucsok Attila Márkoboa – továbbjutott
Dudás Panni oboa
Tanára: Nyesténé Raizer Márta
Zongorakísérő: Tirpákné Lizák Teodóra

Jászai Márkó – fagott
Babicz Pál – fagott – továbbjutott
Tanára: Csiszár Bernadett
Zongorakísérő: Radó Zsuzsa

A „Hagyományos régiók, Régiók hagyománya”

IX. Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei Döntője /nemzetközi verseny/

2012. november 17. Budapest

Vass Lajos nagydíj – Kucsmár Szintia, citera
Kiemelt nívó díj – Dienes Györk Márton, citera
Nívó díj – Gaál Eszter, ének
Kiemelt nívó díjNépzenei együttes, citera – ének

Az együttes tagjai:
Gaál Eszter, Lipcsei Hajnalka, Módy Virág, Sárosi Petra, Tóth Johanna, Zentai Janka, Gaál Sándor, Lengyel Levente, Simon Gergő
Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota

VIII. Kárpátaljai Nemzetközi Kamarazene Verseny

2012. november 23-24. Rzeszów (Lengyelország) 

Intézményünk gitár triója a verseny KÜLÖNDÍJÁT nyerte el.
A kamaracsoport tagjai: Póka Csenge, Béres Enikő, Cseke Barbara

Felkészítő tanáruk: Czakó Erika

 II. Észak-magyarországi Klarinétverseny, Szendrő

2012. november 30.

Nádasi Dominik I. kcs. – II. helyezés
Felkészítő tanára: Czakó Tamás
Zongorakísérő: Nagy Dávid

Frankofón dalverseny

 Debreceni Alliance Francaise és a Debreceni Művelődési Központ- Belvárosi Közösségi Háza

2012. december 5.

Jármi Lili III. – helyezés
Főtárgytanára: Potornainé Telenkó Tünde

XII. Országos Oboa- és Fagottverseny Horváth Rudolf emlékére

2012. december 7-9. Sopron

Pucsok Attila Márk – oboa – dicséret
Tanára: Nyesténé Raizer Márta

Babicz Pál – fagott – dicséret
Tanára: Csiszár Bernadett

Zongorakísérő: Tirpákné Lizák Teodóra

 

Kodály műveltségi vetélkedő

2012. december 17.

A Magyar Kodály Társaság Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Tagcsoportja és a Vikár Sándor Zeneiskola Kodály emléknapot rendezett intézményünkben a zeneszerző születésének 130. évfordulója alkalmából. Délelőtt 10 órakor műveltségi vetélkedő zajlott megyénk és Kolozsvár 18 csapatának részvételével.

I. korcsoport
I. helyezett a Vikár Sándor Zeneiskola csapata Hudivók Marianna tanárnő felkészítésével
A csapat tagjai: Baksa Zsófia, Makay Klára, Orosz Katalin, Pelle Júlia, Ware Lara

III. helyezett a Vikár Sándor Zeneiskola csapata Henzsel Csabáné tanárnő felkészítésével
A csapat tagjai: Gaál Anna, Kiss Réka Anna, Lengyel Leticia, Márföldi Csendike, Seres Anna, Szentpéteri Fanni

II. korcsoport
I. helyezett a Vikár Sándor Zeneiskola csapata Hudivók Marianna tanárnő felkészítésével
A csapat tagjai: Aranyos János, Kiss Marcell, Sógor Tamás, Szabó Eszter, Szilágyi Márton

A 2013. február 13-án intézményünkben lezajlott XIII. Országos Zongoraverseny Sára Jenő emlékére területi válogatójáról az országos döntőbe jutott hat növendékünk

Hecker Teodóra I. kcs. 55 pont
Tanára: Szabó Antalné

Kruppa Katalin II. kcs. 54 pont
Tanára: Kruppáné Janka Erzsébet

Pucsok Tünde II. kcs. 55 pont
Tanára: Pólikné Smid Ildikó

Nagy Anna IV. kcs. 55 pont
Tanára: Kruppáné Janka Erzsébet

Sógor Tamás IV. kcs. 54 pont
Tanára: Fesztóry Ágnes

Szabó Eszter IV. kcs. 54 pont
Tanára: Fesztóry Ágnes

Részt vettek: Katona Zsófia Eszter I., Hecker Noémi II., Baksa Zsófia Magdolna III., Orosz Katalin III.

 Alba Regia Kamarazene-verseny területi válogató

2013. február 20. Debrecen

A döntőre pontszámuk alapján bejutott a Vikár Sándor Zeneiskola képviseletében a Czakó Erika tanárnő által vezetett gitártrió.
Tagjai: Béres Enikő, Cseke Barbara, Póka Csenge

A döntőn szintén bejutott a Vikár Sándor Zeneiskola és a sárospataki Farkas Ferenc Művészeti Iskola közös kamaracsoportja, melynek tagjai: Gál Panna (fuvola) Batta Eszter (fuvola) Komiszár Vanda (gitár).
A trió felkészítői: Karacs Mónika és Czakó Erika.

A válogatón részt vett Purné Orha Andrea, Czakó Erika közös kamaracsoportja, melynek tagjai: Szentpéteri Fanni (furulya), Barota Boglárka (furulya), Vízvári Eszter (furulya), Cseh Annamária Gyöngyvér (furulya), Kovács Beatrix (gitár), Tokárszky Máté (gitár).

2013. február 28-án rendezték meg a „Tiszán innen – Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny megyei fordulóját, melyen népzenész diákjaink, közismereti iskolájuk nevezésével vettek részt.

Eredmények:
Zentai Janka II. helyezést, Dienes Györk Márton 3. helyezést ért el a 7-8. osztályosok versenyében, a Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulóiként.
Papp Olívia II. helyezést ért el a Zrínyi Ilona Gimnázium tanulójaként.

Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota

2013. március 1-én rendezték meg Nyíregyházán a XV. Vécsey – Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt, ahol a Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont által nevezett diákok sikeresen szerepeltek Hajdú Ágota felkészítésével. A versenyre az ország különböző pontjából érkeztek a diákok. Az énekes megmérettetésen 60 produkció hangzott el.

Eredmények:
III. helyezésLipcsei Hajnalka I. kcs.
I. helyezés – Tóth Johanna II. kcs.
I. helyezés – Girhiny Sára III. kcs.

A verseny legeredményesebb felkészítő tanára díjat Hajdú Ágota kapta.
A verseny vándordíját, a Vikár Sándor Tehetségpont nyerte el.

Tehetségpontunk népzenei műhelyének folyamatosan bővülő szakmai, mentori hálózatának tevékenysége során a versenyre való felkészüléshez más intézményekben tanuló diákoknak, mentoroknak nyújtott segítséget iskolánk népi ének tanára.

A közös munkában résztvevő mentortanárok, intézmények:
Borosné Tokár Ágota – Kazinczy Ferenc Általános Iskola
Belinszky Etelka – Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

 VIII. Országos Czidra László Furulyaverseny területi válogató

2013. február 22. Debrecen

Iskolánk továbbjutói a döntőbe:
Kiss Benedek 57 pont
Subert Janka55 pont
Telekfi Fanni54 pont

Felkészítő tanáruk: Nyesténé Raizer Márta
Zongorakísérő: Tamás Attila

Barota Boglárka53 pont
Cseh Annamária53 pont
Szentpéteri Fanni50 pont

Felkészítő tanáruk: Purné Orha Andrea
Zongorakísérő: Tamás Attila

Kamaracsoportok
54 pont
Szentpéteri Fanni, Barota Boglárka, Vízvári Eszter, Cseh Annamária, Kovács Beatrix, Tokárszky Máté

Felkészítő tanárok: Purné Orha Andrea és Czakó Erika

51 pont
Décsei Réka, Tarcali Eliza, Major Dóra, Marssó Blanka, Aranyos János, Nagy Richard

Felkészítő tanáruk: Purné Orha Andrea

Szépen szerepeltek a válogatón: Tarcali Eliza és Major Dóra

 „Zenei pillanatok”

elnevezésű Nemzetközi Zongoraverseny

2013. március 9-10-én Bácstopolya (Szerbia)

Nagy Annabella I. díjban részesült.
Főtárgytanára: Radó Zsuzsa
/A versenyen a szlovák és szerb kollégák mellett intézményünk igazgatója Tamás Attila
részt vett a zsűri munkájában./

KODÁLY HANGSZERES GÁLA

2013. március 14. Nyíregyháza

I. KORCSOPORT

NAGYDÍJ
Kruppa Katalin (tanára: Kruppáné Janka Erzsébet)

KÖZÖNSÉGDÍJ
Bereznai Boglárka (tanára: Tündik Judit)

I. DÍJ
Zongora Hecker Noémi (tanára: Szabó Antalné)
Vonós Bereznai Boglárka /hegedű/ (tanára: Tündik Judit)
Fúvós-ütő Subert Janka /furulya/ (tanára: Nyesténé Raizer Márta)

II. DÍJ
Zongora Hecker Teodóra (tanára: Szabó Antalné)
Vonós Torda Tamás /gitár/ (tanára: Czakó Erika)
Fúvós-ütő Kiss Benedek /furulya/ (tanára: Nyesténé Raizer Márta)
Tóth Kamilla /fuvola/ (tanára: Kádárné Bedő Adrienne)

III. DÍJ
Vonós Garai Graciána /hegedű/ (tanára: Szabó Barbara)
Britschgi Sára /hegedű/ (tanára: Szabó Barbara)

II. KORCSOPORT

NAGYDÍJ és KÖZÖNSÉGDÍJ
Nagy Anna (tanára: Kruppáné Janka Erzsébet)

I. DÍJ
Zongora Orosz Katalin (tanára: Pólikné Smid Ildikó)
Vonós Komiszár Vanda /gitár/ (tanára: Czakó Erika)
Fúvós-ütő Tomcsik Zoltán /trombita/ (tanára: Nagy Gyula)
Polyák Gréta /fuvola/ (tanára: Subertné Palkó Mariann)

II. DÍJ
Vonós Tarek Terézia /gordonka/ (tanára: Joó Csabáné)
Fúvós-ütő Dankó Jázmin /fuvola/ (tanára: Kádárné Bedő Adrienne)
Tarcali Eliza /furulya/ (tanára: Purné Orha Andrea)

III. DÍJ
 Baksa Zsófia/zongora (tanára: Konrádné Kun Erika)
Vonós Ware Lara /hegedű/ (tanára: Tündik Judit)
Pelle Júlia /gordonka/ (tanára: Joó Csabáné)
Fúvós-ütő Babicz Pál /fagott/ (tanára: Csiszár Bernadett)
Petrohán Csenge /fuvola/ (tanára: Subertné Palkó Mariann)

NYÍR-DIÁK Vetélkedő

szólóének és hangszeres kategória

Nyíregyháza, 2013. március 19-20.

Szólóének kategória

I. díj
Nagy Richárd Zrínyi Ilona Gimnázium, Tanára: Potornainé Telenkó Tünde
II. díj
Csáki Edina Vikár Sándor Zeneiskola Tanára: Potornainé Telenkó Tünde
Varga Zsolt Zay Anna Gimnázium Tanára: Potornainé Telenkó Tünde
III. díj
Hojer Szeverián Vikár Sándor Zeneiskola Tanára: Potornainé Telenkó Tünde

Hangszeres kategória

I. díj
Szabó Eszterzongora, Kölcsey F. Gimnázium Tanára: Fesztóry Ágnes
II. díj
Turcsán Zsófia fuvola, Vasvári P. Gimnázium, Tanára: Kanálné Hostisóczki Mária
Gáll Barnabástrombita, Eötvös J. Gimnázium, Tanára: Nagy Gyula
III. díj
Papp Dániel együttese Evangélikus Kossuth L. Gimn. Tanára: Olajos Gábor
Kovács Virág, Kócs Kata, Barnóth Anita – fuvola trió, Tanára: Subertné Palkó Mariann
Különdíj
Sógor Tamás – zongora, Kölcsey F. Gimnázium, Tanára: Fesztóry Ágnes

 Sára Jenő emlékére megrendezett XIII. Országos Zongoraverseny

2013. március 22-24.

Sógor Tamás a IV. korcsoportban II. díjat nyert.
Felkészítő tanára: Fesztóry Ágnes

A versenyen szépen szerepelt:
Hecker Teodóra, Tanára: Szabó Antalné
Kruppa Katalin, Nagy Anna, Tanáruk: Kruppáné Janka Erzsébet
Pucsok Tünde, Tanára: Pólikné Smid Ildikó
Szabó Eszter, Tanára: Fesztóry Ágnes

XI. Megyei Kamarazenei Találkozó

2013. március 27. Kazincbarcika

KIEMELT NÍVÓDÍJ a Vikár Sándor Zeneiskola és a sárospataki Farkas Ferenc Művészeti Iskola közös kamaracsoportja, melynek tagjai: Gál Panna (fuvola), Batta Eszter (fuvola), Komiszár Vanda (gitár).
A trió felkészítői: Karacs Mónika és Czakó Erika.

X. ORSZÁGOS ORGONAVERSENY Koloss István emlékére

2013. április 19-21., Salgótarján

Részt vett:
Makay Klára, Décsei László Botond
Tanáruk: Kiss Zoltán

„Szatmár Hangja 2013”

könnyűzenei énekverseny

A 2013. április 25-én a mátészalkai Szatmár Alapfokú Művészeti Iskolában rendezte meg a mátészalkai Városi Művelődési Központ 

Varga Zsolt III. díjat,
Csáki Edina különdíjat nyert.
Felkészítő tanáruk: Potornainé Telenkó Tünde

VIII. ORSZÁGOS CZIDRA LÁSZLÓ FURULYAVERSENY

2013. április 26-28. Budapest

Subert Janka I. kcs. – I. díj
Kiss Benedek I. kcs. – I. díj
Telekfi Fanni II. kcs. – különdíj
Felkészítőjük, Nyesténé Raizer Márta tanári különdíjban részesült.

Barota Boglárka II. kcs. – II. díj

Kamaracsoport I. kcs. – I. díj
Tagjai: Szentpéteri Fanni, Barota Boglárka, Vízvári Eszter, Cseh Annamária, Kovács Beatrix (gitár), Tokárszky Máté (gitár)

Kamaracsoport II. kcs. – III. díj
Tagjai: Décsei Réka, Tarcali Eliza, Major Dóra, Marssó Blanka, Aranyos János (cselló), Nagy Richard (csembaló)

Felkészítőjük, Purné Orha Andrea tanári különdíjban részesült.

A versenyzőket csembalón kísérte a II. korcsoportos kamaracsoport felkészítésében részt vett Tamás Attila.

Az I. korcsoportos kamaracsoport felkészítésében részt vett
Czakó Erika tanárnő.

2013. május 11-én, népzenészeink több versenyen sikeresen szerepeltek. Az alábbi eredményeket érték el:

X. Vass Lajos Népzenei Verseny

Mándok

Módy Virág és Dienes Györk Márton ARANY fokozatot ért el, mellyel tovább jutottak a középdöntőbe. Dienes Györk Márton különdíjban is részesült.

XVII. KÓTA Népzenei Minősítő

Mándok

Módy Virág a térségi fordulón KIVÁLÓ fokozatot ért el, mellyel tovább jutott az országos döntőbe.

“Tiszán innen, Dunán túl” Országos Népdaléneklési Verseny

Budapest

Papp Olívia BRONZ fokozatot ért el, a Zrínyi Ilona Gimnázium képviseletében.

Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota

IV. Kisvárdai Regionális Csellóverseny

2013. május 15.

Aranyos János – kiemelt nívódíj
Dóka Kincső – nívódíj
Makay Ádám – nívódíj
Tasende Vargas Christian – kiemelt nívódíj
Forgács Ákos László – nívódíj
Felkészítő tanáruk: Béres Angelika

Pelle Júlia – kiemelt nívódíj
Tarek Ferenc – nívódíj
Felkészítő tanáruk: Joó Csabáné

Zongorakísérők voltak:
Jeneyné Právicz Julianna és Tirpákné Lizák Teodóra

XXI. Hangszeres Előadói és Képzőművészeti Verseny

2013. május 17-18. Máramarossziget

Schroff Szilárd (trombita) – I. díj
Zongorán kísérte: Nagy Dávid, felkészítő: Nagy Gyula

Móra Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, free Dance Alapfokú Művészeti Iskola és Szakiskola és Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola és Szakiskola által szervezett III. Mórás Művészeti Verseny

2013. május 31. Dombrád

Dovák Csaba I. kcs.– arany minősítés
Fazakas Anna III. kcs. – arany minősítés, kiemelt különdíj
Lekli Noémi I. kcs. arany minősítés
Felkészítőjük: Takács Julianna
Torda Stella III. kcs. arany minősítés, tanára: Radó Zsuzsa

X. Vass Lajos Népzenei Találkozó és verseny

2013. június 1. Tarpa

A Regionális elődöntőn ARANY fokozatot és A KOTA XVII. térségi szintű minősítőjén
Lipcsei Hajnalka kiváló fokozatot kapott.

Tanára: Hajdú Ágota

HANG -VERSENY „Ifjú tehetségekért”

térségi zeneművészeti verseny a Vikár Sándor Zeneiskola rendezésében, 2013. június 6.

A verseny támogatója: Nemzeti Tehetség Program
2012-2013. tanévben megrendezendő művészeti versenyek támogatására
(A pályázat kódja: NTP-MV-12)

A versenyre 4 iskolából 15 növendék nevezett be.
A versenyt bíráló bizottság zártkörű pontozással az alábbi döntést hozta:

I. díj Pelle Júlia, gordonka, 5. o. (Vikár Sándor Zeneiskola, Nyíregyháza, tanára: Joó Csabáné, zongora: Jeneyné Právicz Julianna)

II. díj – Mikola Szilárd, kürt 3. o. (Vikár Sándor Zeneiskola, Nyíregyháza, tanára: Nagy Dávid, zongora: Jeneyné Právicz Julianna)

Különdíj – Raska Viktor, vibrafon 4. o. (Vikár Sándor Zeneiskola, Nyíregyháza, tanára: Joó Dániel, zongora: Iváncza László)

DicséretMunkácsi Anita, magánének, 9. o. (Vikár Sándor Zeneiskola, Nyíregyháza, tanára: Schroff Róbert, zongora: Kruppáné Janka Erzsébet)

 

Kovács Beatrix, Béres Enikő és Komiszár Vanda részt vettek a 8. Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztiválon 2013. június 22-29. között. A hagyományossá vált kurzusok és koncerteken felül, első alkalommal megrendezésre került az I. Országos Klasszikus Gitár Tehetségkutató Verseny is. Az 1,17 millió forint összdíjazású versenyen négy szóló korcsoportban és két kamara korcsoportban indulhattak a versenyzők, akik 10-24 éves korhatáron belül nevezhettek. Zeneiskolások, zeneművészeti szakiskolások és egyetemisták, egy versenyen mutatták be tudásukat. Ezen a versenyen Komiszár Vanda (tanára Czakó Erika) az I. korcsoportban 2. helyezést ért el. A növendékek nagy tapasztalatra, felemelő élményekre és szakmai tudásra tettek szert.

 

2013. augusztus 8-17-ig Kovács Beatrix, Tokárszky Máté, Bani Nóra és Molnár Beatrix részt vettek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara által megrendezésre került Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozóján. A kötelező művet a találkozó megnyitóján hozták nyilvánosságra. Ezen a versenyen Tokárszky Máté II. helyezést, Kovács Beatrix III. helyezést ért el (tanáruk Czakó Erika).

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?