felso

BÚCSÚ SZÁNTÓNÉ JUCIKÁTÓL

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Szántó Sándorné Éles Julianna életének 78. évében elhunyt. 

 

A tarcali születésű Szántóné Jucika miskolci diákévei alatt szerezte meg 1966-ban zongora- és szolfézs tanári diplomáját. Ezen év szeptemberében elkezdte zenetanári munkáját Rudabányán az ének-zene tagozatos általános iskolában.  1968. február 1-jétől 2003-ig nyugdíjba vonulásáig és néhány nyugdíjas éve alatt zongoratanári és korrepetitori munkáját végezte mély odaadással és szeretettel a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskolában. Kiváló képességű zongorista volt, lelkiismeretesség és gondosság jellemezte zenepedagógusi és korrepetitori tevékenységét. Növendékei nagyon szerették, szívesen és örömmel tanultak nála. Több tanítványát pályára készítette, sőt volt diákjai kollégái lettek. A városi pedagógus kórus tagja valamint a Vasvári Pál Gimnázium és a Kodály Zoltán Általános Iskola énekkarának kísérője volt számos éven keresztül. Mint kísérő több alkalommal vett részt itthoni és külföldi fellépéseken, lemezfelvételeken, rádióműsorokban.   

 

Szeretettel és kegyelettel őrizzük kedves személyiségének emlékét!  

Részvétünk a családjának! 

 

Temetése 2022. január 28-án, pénteken13 órakor lesz a nyíregyházi Északi Temető főbejárati ravatalozójában lévő urnafülkéknél.

 

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?