felso

Magyar-Lengyel barátság napja az iskolánkban

Magyarország és Lengyelország sok évszázados közös történelmére,IMG_6630cs

a két nép barátságára és együttműködésére való megemlékezésként 2007-ben a magyar és a lengyel országgyűlés március 23-át a Magyar–Lengyel Barátság Napjává nyilvánította.

 

 

 

IMG_6648cs

 

 

 

 

 
A Magyar–Lengyel Barátság Napja tiszteletére a Vikár Sándor Alapfokú Művészeti Iskola hangversenytermében tartottak ünnepséget.

IMG_6650cs

 

 

 

 

 

 

Az ünnepi megemlékezést dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere nyitotta meg. A rendezvényen Marek Ustrobinski, Rzeszów város alpolgármestere és Bárkányi Tamás, a Nyíregyházi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat elnöke mondott köszöntőt. Az ünnepi megemlékezésen elismerést és díjakat is átadtak.

IMG_6670cs

 

 

 

 

 
A megemlékezés után ünnepi hangversenyt tartottak a rzeszówi Szymanovski Zeneművészeti Középiskola tanulói, a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola növendékei és tanárai, illetve a Nyíregyházi Lengyel Dalárda közreműködésével.

IMG_6677cs