felso

Mindannyian mások vagyunk!

Integrációs Tehetségnap.
A civil összefogás és a Tehetségpontok, Tehetségtanácsok hálózati együttműködésének szép példája a rendezvény, melynek iskolánk ad otthont 2018. február 14-én.

A program a sajátos nevelési igényű és normál képzésben résztvevő tehetséges fiatalok közös tevékenységére, együttműködésére épül. A művészetpedagógia eszközei és módszerei ledöntik a másságból fakadó előítéleteket, falakat és korlátokat, felszabadítják a személyiséget, hidat építenek a különböző nehézséggel küzdő gyermekek között. A befogadó szemléletet nem lehet tanítani. Sokszor a pedagógus példamutatása sem elég. Ahhoz, hogy a befogadó szemlélet a személyiség része legyen, szükség van a személyes élményre, a megtapasztalásra. Olyan helyzeteket kell teremetni, amelyben maga a tevékenység érzékenyítő hatással bír, spontán módon nevel a másik ember elfogadására, segít meglátni és láttatni a másokban rejlő értékeket, fölcsillantja a tehetséget és a maga természetes módján kialakítja a kölcsönös tiszteletet, megbecsülést és bizalmat. Immár második alkalommal kerül sor 2015. március 18-án a rendezvényre, amely az Első Nyíregyházi Lions Club kezdeményezésével és támogatásával, valamint a TÉT Regionális Művészeti Tehetségsegítő Tanács közreműködésével valósul meg.

Együttműködő partnereink, támogatóink:
1. Tiszavasvári Általános Iskola
2. Vikár Sándor Zenei Művészeti Iskola
3. Bárczy Gusztáv Általános Iskola
4. Ridens Szakiskola és Speciális Szakképző Iskola, Harmónia Zenei Műhely
5. Fogyatékosok Nappali Intézménye – Nagykálló Nyolcadik Nap Társulat
6. Kihívással élők Nappali Intézménye, Balkány
7. Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola

Hivatkozások:
http://tehetseg.hu/tehetsegnap/mindannyian-masok-vagyunk

A rendezvény meghívója: meghivo_v.tehetsegnap_es_konferencia

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?