felso

NÉPZENÉSZEINK ŐSZI SIKEREI

2020. október 17-én, az Óbudai Népzenei Iskola rendezésében, a IV. Országos Tuka Zsigmond „online” Citeraversenyen a Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány képviseletében CZUCZOR RAMÓNA a II. korcsoportban 2. díjat ért el.
Felkészítő tanára: Hajdú Ágota

2020. október 17-én Berettyóújfaluban rendezték meg a „Hagyományos régiók, régiók hagyománya ”XIII. Vass Lajos Népzenei Verseny középdöntőjét, melyen beküldött videó anyaggal vettek részt népzenész tanulóink. Valamennyien kiemelt arany fokozattal továbbjutottak a döntőbe.
A Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány képviseletében szerepelt:
Czuczor Ramóna-citera
Lipcsei Hajnalka-citera (Jelenleg a Nyíregyházi Egyetem népzene szakos tanulója.)
Gincsai Andrea Panna-ének (Jelenleg a Nyíregyházi Egyetem népzene szakos tanulója.)
Hangpajtik énekegyüttes
A Vikár Sándor Zeneiskola növendékeként vett részt:
Czuczor Ramóna-ének
Deák Terézia-ének
Gaál Blanka-ének
Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota
Majoros Ditta-cimbalom (Jelenleg a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium tanulója.)
Felkészítő tanára: Farkas Rózsa

(A verseny eredetileg 2020 áprilisában került volna megrendezésre.)

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?