Nagybőgő Fesztivál

A zeneiskolás bőgősöknek korábban nem volt lehetőségük arra, hogy összemérjék a tudásukat és kicseréljék tapasztalataikat. Ezen változtatott a Nagybőgőfesztivál ötlete, amelyet április 12-én, a budapesti Molnár Antal Zeneiskolában rendeztek meg.

A 2013 óta kétévenként szervezett mustra idén második alkalommal lett országos méretű. Az idei fesztivál meghívott vendégei voltak a zeneakadémia nagybőgő tanára és az NFZ szólamvezetője Kubina Péter, valamint a Hubay Jenő Zeneiskola igazgatója és az MZMSZ elnökhelyettese Bokor György.

A fesztivál rendezője a Molnár Antal Zeneiskola, megálmodója és szervezője pedig Puporka Jenő nagybőgő művésztanár volt. (Forrás: papageno.hu)

Intézményünket Kutasi Milán és Tar Levente képviselte játékával. Felkészítő tanáruk Császár Péter.