Népzenészeink sikere a „Tiszán innen –Dunán túl”megyei fordulóján

2013. február 28-án rendezték meg a „Tiszán innen –Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny megyei fordulóját, melyen népzenész diákjaink, közismereti iskolájuk nevezésével vettek részt.

Eredmények:
Zentai Janka 2. helyezést, Dienes Györk Márton 3. helyezést ért el a 7-8. osztályosok versenyében, a Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulóiként.
Papp Olívia 2. helyezést ért el a Zrínyi Ilona Gimnázium tanulójaként.

Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota

Kiemelkedő sikert ért el a Vikár Tehetségpont.

2013. március 1-én rendezték meg Nyíregyházán a XV. Vécsey- Vásárhelyi Kamara Néptánc
és Népdaléneklési Versenyt, ahol a Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont által nevezett
diákok sikeresen szerepeltek Hajdú Ágota felkészítésével.  A versenyre az ország különböző pontjából érkeztek a diákok. Az énekes megmérettetésen 60 produkció hangzott el.

Eredmények:

III. helyezés – Lipcsei Hajnalka I. kcs.
I. helyezés- Tóth Johanna II. kcs.
I. helyezés- Girhiny Sára III. kcs.

A verseny legeredményesebb felkészítő tanára díjat Hajdú Ágota kapta.

Tóth Johanna és Hajdú Ágota

A verseny vándordíját, a Vikár Sándor Tehetségpont nyerte el.

Tehetségpontunk népzenei műhelyének folyamatosan bővülő szakmai, mentori hálózatának tevékenysége során a versenyre való felkészüléshez más intézményekben tanuló diákoknak, mentoroknak nyújtott segítséget iskolánk népi ének tanára.

A közös munkában résztvevő mentortanárok, intézmények:
Borosné Tokár Ágota – Kazinczy Ferenc Általános Iskola
Belinszky Etelka  – Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium