Nyíregyháza és Iserlohn zeneiskolái közös koncertet adtak a jubileum alkalmából

Iserlohn és Nyíregyháza immáron 25. éve testvérváros, idén az Iserlohni Zeneiskola Szimfonikus Zenekara 60 fővel érkezett városunkba.
A két város zenei tehetségei minden évben találkoznak egymással: kirándulnak és tapasztalatot cserélnek. Ittlétüket egy közös hangverseny koronázta meg a Piccoli Archi Ifjúsági Zenekarral, 2014. május 31-én.

A rendezvényen köszöntőt mondott Halkóné dr. Rudolf Éva, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának képviselője, Dr. Marsi Edit, a nyíregyházi Iserlohn Bizottság tagja, a Német Fórum Egyesület vezetőségének tagja, valamint Pálinkó György, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Nyíregyházi Tankerületétől.

A műsorban felléptek:

Piccoli Archi Ifjúsági Zenekar

Sibelius: Impromtu
Holst: Finale
Vezényelt: Nagyné Ligeti Edit

Borz-alom Együttes

Roger Miller: King of the Road
The Bangles: Eternal Flamme

Gál Barnabás, Schroff Szilárd, Gaál Benedek, Tomcsik Zoltán, Roth Előd, Sápi Péter
Felkészítőtanár: Nagy Gyula

Iserlohni Zeneiskola Szimfonikus Zenekara

1) Richard Strauss: Kürtverseny Nr. 1, 1. tétel (Solo: Johannes Busemann)