felso

VI. Szól a figemadár népdalverseny

 

2022. április 12-én Kodály Zoltán születésének 140. évfordulója alkalmából került megrendezésre a Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskolában a VI. Szól a figemadár minősítő népdalverseny.

A rendezvényen 81 tanuló mutatta meg népdalénekes hangját az előképző évfolyamtól a 6. évfolyamig. Külön kategóriában versenyeztek a magánénekes tanulók.

Az értékelőbizottság elnöke Molnár Ágnes volt a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium énektanára. Az értékelőbizottság tagja Nagy Éva etnográfus volt, a Vikár Sándor Zeneiskola könyvtárosa.

A minősítő oklevél mellé minden versenyző a Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány ajándékát kapta. A kiemelt arany minősítést érdemelt tanulóknak Molnár Ágnes adta át az általa írt és rajzolt ajándékkönyveket (Csiporka és Bíborka, Márti mesék).

Gratulálunk valamennyi versenyző növendékünknek és felkészítő tanáraiknak!

 

A VERSENYEN RÉSZTVEVŐ TANULÓK EREDMÉNYE

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?