felso

„Határon innen és túl” címmel nemzetközi zeneiskolai találkozót rendeztünk

A nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola 30-évvel ezelőtt nyitott kapcsolatot a határon túli magyar zeneiskolákkal, illetve partnerintézetekkel: 1984-ben indult Ungvár és Eperjes zeneiskoláival, 1995-ben kapcsolódott hozzá Máramarossziget, 1998-ban Vítkov, Rzeszów, majd 2001-től Bácstopolya. Ezen városok zeneiskoláinak képviselői azóta minden évben eljönnek Nyíregyházára, ahol közös programokon vesznek részt.

A városunkba látogató diákok és a mi tanulóink színes hangversennyel készültek a november 14-én, 17 órától megtartott Gálahangversenyre.

 

 

 

 

 

 

 

Szombaton a városunk nevezetességeivel ismerkedtek a vendégeink, akiket vasárnap reggel búcsúztattunk a hosszú visszaút előtt.

A rendezvényről további képek a fotóarchívumban!

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?