„Határtalan zene” X. hangverseny pénteken

Derecskei András szerzői estje lesz 2013. november 22-én, pénteken a Vikár Sándor Zeneiskola hangversenytermében.

Közreműködnek:

Riho Noma (Japán) – zongora

Kántor Balázsgordonka

Derecskei Andráshegedű

Derecskei András

Derecskei András muzsikus családban született második gyermekként. Zenei tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban végezte 1997-2001 között hegedű szakon és emellett zeneszerzést tanult Fekete Győr Istvánnál. 2001-2006-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hegedű szakos hallgatója volt Kertész Istvánnál (kitüntetéssel diplomázott), 2003-2009-ig pedig ugyanitt végzett zeneszerzést Orbán Györgynél és Vajda Jánosnál. Az egyetemi évek alatt tanára volt még Devich Sándor, Hargitai Géza, Devich János, Bánfalvi Béla; Jeney Zoltán, Serei Zsolt, Fekete Gyula, Vidovszky László,Gyöngyösi Levente, Horváth Balázs, Szigetvári Andrea. 2010 februárja óta az Evangélikus Hittudományi Egyetem Egyházzenei Tanszékén óraadó tanár. Számos külföldi és hazai zenei verseny díjazottja, mind zeneszerzőként, mind aktív muzsikusként. Képességeit külföldi és hazai mesterkurzusokon fejlesztette tovább.
Díjai: 2006: Zeneakadémia, Zeneszerzés Verseny, 1. díj, valamint előadói kategóriában 1. díj; 2006: Debreceni Országos Kamarazenei Verseny, Nagydíj és Nívódíj; 2006: Országos Weiner Leó Kamarazenei Verseny, 2. díj; 2006: Brno (Csehország), Nemzetközi Janaček Vonósnégyes-verseny, 3. díj; 2009: Zeneakadémia, Zeneszerzés Verseny, Bozay Attila Különdíj; 2010: Kodály Zoltán Alkotóművészeti Ösztöndíj; 2010: 2. díj és Közönségdíj a Fugato Alapítvány zeneszerzői pályázatán.

(forrás: fidelio.hu)