Kodály emléknapot tartottunk

A Magyar Kodály Társaság Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Tagcsoportja és a Vikár Sándor Zeneiskola 2012. december 17-én Kodály emléknapot rendezett intézményünkben a zeneszerző születésének 130. évfordulója alkalmából.

Háry csapat

Délelőtt 10 órakor műveltségi vetélkedő zajlott megyénk és Kolozsvár 18 csapatának részvételével.

A zsűriben helyet foglaltak: Pappné Istvánné, dr. Széles Csabáné és Joób Árpád.

A zsűri

A Szabó Soma által vezetett vetélkedő eredménye:

I. korcsoport

I. helyezett a Vikár Sándor Zeneiskola csapata Hudivók Marianna tanárnő felkészítésével

A csapat tagjai: Baksa Zsófia, Makay Klára, Orosz Katalin, Pelle Júlia, Ware Lara

Szabó Soma

II. helyezett a Kolibri Alapfokú Művészetoktatási Intézmény csapata Porcsalmáról, Németh Istvánné, Jánvári György tanárok felkészítésével.

A csapat tagjai: D. Nagy Fruzsina, Farkas Petra, Jeszták Emília, Katona Fanni, Szabó Boglárka, Varga Panna

III. helyezett a Vikár Sándor Zeneiskola csapata Henzsel Csabáné tanárnő felkészítésével

A csapat tagjai: Gaál Anna, Kiss Réka Anna, Lengyel Leticia, Márföldi Csendike, Seres Anna, Szentpéteri Fanni

II. korcsoport
Zeng az ének

A csapat tagjai: Aranyos János, Kiss Marcell, Sógor Tamás, Szabó Eszter, Szilágyi Márton

II. helyezett a nyíregyházi Művészeti Középiskola csapata, Soltész Éva tanárnő felkészítésével.

A csapat tagjai: Bélteki Anetta, Fábi János, Horányi Tamás, Kereszti Alexandra, Navradi Tímea, Radócz József Miklós

III. helyezett a nyíregyházi Művészeti Középiskola csapata, Kistörő Zsuzsanna és Pethő István tanárok felkészítésével.

A csapat tagjai: Farkas Eszter, Juhász Eszter, Kisikán Petra, Pokoraczki Panna, Puskás Péter, Sigmond Abigél

A délután folyamán, 17 órakor kezdődően intézményünk nyugalmazott igazgatói Papp Istvánné és Babka NépzenészeinkJózsef mesélt a vendégeknek iskolánk múltjáról. Mindezt kiegészítette jelenlegi igazgatónk Tamás Attila a jelen eseményeivel, valamint Olajos Gábor tanár úr olvasta föl összegyűjtött írásait iskolánk névadójáról, Vikár Sándorról.A Kodály szobor megkoszorúzása után iskolánk népzene szakos növendékei zenéltek Hajdú Ágota és Könczei Bálint népzene tanárok vezetésével.

18 órakor a nagyteremben Kodály Zoltán műveiből összeállított színvonalas hangverseny zárta a napot.

Pillanat a műsorból