felso

Mi így vakációzunk!

Bár a diákoknak már kezdetét vette a nyári vakáció, mégis növendékekkel volt tele a Vikár Sándor Zeneiskola.

Tamás Attila, az intézmény igazgatója elmondta, három pályázatot nyert a Tehetségpontként is működő művészeti iskola arra, hogy diákjaikat a szünidő alatt is fejleszteni tudják. Ennek keretein belül a fúvós tanszék növendékei szakmai kirándulásokon és vendégtanárok kurzusain tanulhatnak, az ének tanszakosok pedig tanáraikkal közösen kortárs zenei előadásra készülnek.
Nyár esti hangulatban június 25-én este 7 órától nézhetik meg a zenekedvelők, mivel készült a tanár-diák együttes. A pályázat harmadik eleme egy napközis tábor-jellegű hét, ahol Hajdú Ágota zenepedagógus vezetésével Berg Judit Az alma című művét dolgozzák fel a zeneiskola növendékei. A hét folyamán tanultakat előadják úgy, hogy az előadás minden elemét, beleértve a díszleteket is, az iskolában saját maguk készítették.

(www.nyiregyhaza.hu)

Alma plakát

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?