felso

Nyíregyházi Tankerületi Központ jutalmában részesültek kollégáink

2019. május 30-án rendezte meg központi pedagógusnapi ünnepségét a Nyíregyházi Tankerületi Központ, melynek helyszíne intézményünk volt.
A Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola négy pedagógusa a Nyíregyházi Tankerületi Központ jutalmában részesült a 2018/19-es tanévben nyújtott kiemelkedő munkájáért: Purné Orha Andrea, Tirpákné Lizák Teodóra, Szabó Tünde Júlia, Zsupos Gábor

Purné Orha Andrea – furulya, oboa tanár, intézményvezető-helyettes
Eredményességi mutatója: Pedagógiai munkájában kiemelt szerepet kap a régizene, a historikus előadásmód mellett, a kortárs komolyzene, ezen belül a mai magyar tehetséges fiatal zeneszerzők műveinek ismertetése tanítványai, ill. saját előadóművészeti tevékenysége által. Versenybizottsági feladatokat vállalt megyei és országos versenyeken, kiemelkedő tehetséggondozó munkája révén számos növendéke jelentős versenyeredményeket ért el (országos, nemzetközi). A tanévben országos versenyen legeredményesebb felkészítő-tanári különdíjban részesült.

Tirpákné Lizák Teodóra – zongoratanár, billentyűs munkaközösség-vezető
Eredményességi mutatója: Vezetése által a billentyűs tanszak tehetséggondozó munkája jelentősnek számít, kiemelten megemlítve az Országos Zongoraversenyt, amely a felkészülés és a szervezés tekintetében intézményünk több évtizedes hírnevét öregbíti. Tanítványai folyamatosan részt vesznek városunk kulturális életében, hangszeres közreműködésükkel tesznek eleget a különböző felkéréseknek. Kiemelkedő tehetséggondozó munkája révén országos és regionális versenyeken értek el sikereket növendékei.

Szabó Tünde Júlia – hegedű tanár, intézményvezető-helyettes
Eredményességi mutatója: A tehetséggondozás területén végzett sokoldalú, elkötelezett szervező-támogató-segítő munka jellemzi, továbbá: versenyek előkészítése, szervezése, lebonyolítása – az idei tanévben kiemelten az Országos Zongoraverseny, három országos verseny területi válogatója -, innovatív tevékenység, fejlesztések, csoportos továbbképzések szervezése, intenzív kapcsolattartás partnerintézményekkel, intézményi elismerések: Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Magyar Alapfokú Művészetpedagógiai Értéktár cím, Kiváló Tehetségsegítő Partnerszervezet

Zsupos Gábor – kürt tanár
Eredményességi mutatója: Kürtös növendékei stabil létszámmal, töretlen szakmai fejlődéssel munkálkodnak, színvonalas produkciójukkal sikeresen képviselik intézményünket különböző rendezvényeken, hangversenyeken. Tehetséggondozói munkássága az egyéni fejlesztésen felül a fúvószenekar munkájának támogatásában, valamint a kamarazene területén is megjelenik, növendékei kiemelkedő sikereket értek el országos versenyeken.

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?