felso

ÚJABB SIKEREKET ÉRTEK EL A VIKÁROS NÖVENDÉKEK

Novemberben számos megmérettetésen bizonyították diákjaink tehetségüket és öregbítették az intézmény hírnevét.

A „Hagyományos régiók, régiók hagyománya” elnevezésű, XII. Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjét 2018. november 17-én, Budapesten tartották.

Czuczor Ramóna gyermek-ifjúsági kategóriában Nívódíj fokozatot, Gaál Blanka szintén gyermek-ifjúsági kategóriában Kiemelt Nívódíj fokozatot, a Mandulafa Énekegyüttes pedig Kiemelt Nívódíjat kapott. Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota.

 

 

 

Népzenész növendékeink 2018. november 24-én, Demecserben a XIX. „Őszikék” Népzenei Fesztivál és Versenyen is remekeltek. Valamennyi diákunk, a Hangpajtik Énekegyüttes tagjai (Gaál Blanka, Czuczor Ramóna, Tar Péter, Deák Terézia, Lipcsei Hajnalka, Gincsai Andrea Panna) ARANY fokozatot kapott. Az együttest Hajdú Ágota készítette fel. Ezen a megmérettetésen Dragony Gábor tanítványa, Majoros Ditta is arany fokozatban részesült.

 

 

Hajdú Ágota, népzene tanár 2018. november 29-én növendékeivel részt vett a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Márton napi Cseperedő eseményén is. A gyerekeknek szóló, interaktív előadáson citerázott és énekelt: Pólistyák Panna, Deák Terézia, Holik Csenge, Kukoly Kamilla, Szabó Veronika. Kántor Anett az ének mellett klarinétjátékával színesítette az előadást. Kobzán kísért Olajos Gábor. A Népzene Gyermek Együttes felkészítő tanárai: Hajdú Ágota és Czakó Tamás.

 

 

 

Az Abonyi Muzsikáló Gyermekekért Alapítvány és a Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola Bihari János emlékének tiszteletére hirdette meg az V. Országos Bihari János Hegedű -, Gordonka – és Vonós Kamarazenei Fesztivált, amelyet 2018. november 21-22-én rendeztek Abonyban.

 

 

Növendékeink a következő eredményt érték el:

Szóló kategória

Gergely Márta Anna (hegedű II. kcs.) – Bronz minősítés
Felkészítője: Kóti Gergő
Pál Eszter Réka (hegedű II. kcs.) – Ezüst minősítés
Felkészítője: Suhanyecz Viktória
Horváth Eszter (hegedű III. kcs.) – Bronz minősítés
Felkészítője: Suhanyecz Viktória
Vonós kamara kategória
Simán Fanni, Hulvej Hanna Nóra – Bronz minősítés
Felkészítő tanáruk: Kóti Gergő
Zongorán közreműködött Berki Armand.

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?