felso

A Kodály Vonósnégyes hangversenye iskolánkban

Szeretettel meghívjuk a kedves érdeklődőket

2013. november 25-én hétfőn 18 órára

a Vikár Sándor Zeneiskola hangversenytermébe

a Kodály Vonósnégyes hangversenyére.

Műsor:
Haydn: b-moll vonósnégyes op. 76. Nr. 2.
Kodály Zoltán: II. vonósnégyes
Beethoven: e-moll vonósnégyes op. 59. Nr. 2.

A kvartett tagjai:
Falvay Attila – hegedű
Tóth Erika – hegedű
Fejérvári János – brácsa
Éder György – cselló

A Kodály Vonósnégyes 1966-ban alakult a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatóiból. 1968-ban a budapesti Weiner Leó Nemzetközi Vonósnégyes Versenyen, mint Sebestyén Kvartett – nyert első díjat. 1971-ben a vonósnégyes már nemzetközileg is ismert együttesként vette fel Kodály Zoltán nevét.
Az együttes életében kiemelten fontos Kodály Zoltán életművének bemutatása, valamint más magyar szerzők műveinek előadása. A Vonósnégyes fennállása óta számos új magyar művet mutatott be, legutóbb Petrovics Emil nekik komponált 3. vonósnégyesét a 2008-as Budapesti Tavaszi Fesztiválon.
A Vonósnégyes rendszeresen koncertezik Európa és Észak-Amerika országaiban, Japánban, de felléptek Mexikóban, Dél Amerikában, Indiában, Kínában, Hong Kong-ban, Dél-Koreában, Ausztráliában és Új- Zélandon is.
Vendége volt jelentős zenei fesztiváloknak, mint pl.: Aldborough, Athén, Bagdad, Bath, Budapest (Tavaszi Fesztivál), Linz (Brucknerfest), Ossiach (Carinthischer Sommer), Bukarest (George Enescu), Estoril, Guanajuato, Isztambul, Korlsholm, Ljubljana, Luberon, Genval (Musica Mundi), Oaxaca, Prága, Sandviken fesztiváljainak.
Nagyszerű kamara partnerekkel dolgoztak együtt, mint: Bruno Canino, Milan Turkovic, Perényi Miklós, Kocsis Zoltán, Michel Portal, Dimitry Ashkenazy, Michel Béroff, Jeremy Menuhin, Vásáry Tamás, Jandó Jenő, Dimitris Sgouros.
A Kodály vonósnégyes közel 60 CD felvételt készített, köztük teljes Haydn, Beethoven, Schubert ciklust.
1994-ben az angol Classic CD magazin a „Legjobb kamarazenei felvétel” díját Haydn op. 64. felvételének ítélte.
2007-ben a BBC Music Awards-ra jelölte a Mendelssohn és Bruch Oktett felvételt.

 

A belépés díjtalan!

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?