Vikáros tanulók újabb sikerei

Cívis Országos Gyermek és Ifjúsági Népzenei Verseny

2019. május 23-án, a Debrecenben megrendezett Cívis Országos Gyermek és Ifjúsági Népzenei Versenyen sikeresen szerepeltek népzenész növendékeink.

Eredmények:
Czuczor Ramóna (citera) – Gyémánt minősítés
Lipcsei Hajnalka (citera) – Arany minősítés
Gaál Blanka (ének) – Arany minősítés
Gincsai Andrea Panna (ének) – Arany minősítés
Czuczor Ramóna (ének) – Arany minősítés
Hangpajtik Énekegyüttes – Arany minősítés

Felkészítő tanáruk: Hajdú Ágota

VIII. Kisvárdai Regionális Csellóverseny

2019. május 22-én került megrendezésre a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskolában a VIII. Kisvárdai Regionális Csellóverseny, ahol tanulóink a következő eredményeket érték el.

Tarek Judit Heba 2. évfolyam – Kiemelt nívódíj
Kegye Lili 6. évfolyam – Nívódíj
Forgács Ákos 6. évfolyam – Nívódíj

Felkészítőjük Béres Angelika.
Zongorán közreműködött Kiss Erika.

Hangszeres Előadói és Képzőművészeti Verseny

27. alkalommal rendeztek Hangszeres Előadói és Képzőművészeti Versenyt 2019. május 23-25. között Máramarosszigeten (Románia), ahol fuvolista növendékeink Toma Izabella és Siklódi Flóra I. díjban részesültek.

Felkészítő tanáruk Subertné Palkó Mariann, zongorán közreműködött Konrádné Kun Erika.

Erkel Diák Ünnepek

2019. május 24-én Gyulán rendezték meg az Erkel Diák Ünnepeket. Intézményünk citerás növendéke Lipcsei Hajnalka, a Zrínyi Ilona Gimnázium képviseletében népdal-hangszeres népzene kategóriában bronz minősítést kapott.
Felkészítő tanára: Hajdú Ágota