felso

„Krúdy korának zenéje” címmel tanári hangverseny intézményünkben

Krúdy Gyula születésének 136. évfordulójára emlékezünk.

„A Nyírség Magyarország legszebb tája. […] Fűben, fában, falevélben az elmúlt szép, régi magyar világ; a kenyérnek illata, a víznek folyása, a hosszú őszi esőnek kopogása, a télnek jószaga, a falusi harangok hangja: az apákra, az ősökre emlékeztet, akiknek hagyományait szent tiszteletben tartják e tájon.”

Krúdy gondolataival visszarepít minket a múltszázad elejére, a Vikáros tanárok a kor zenéivel idézik fel az idillikus XX. század elejének hangulatát  2014. október 18-án, 17:30.kor az iskola Hangversenytermében.

 

Műsor:

Alphons Czibulka: Noktürn

Kanálné Hostisóczki Mária – fuvola
Iváncza László – zongora

Gabriel Fauré: Sicilienne

Béres Angelika – cselló
Kirmayer Krisztina – zongora

Manuel Ponce: Sonata Clasica I. tétel

Kiss László – gitár

Gabriel Pierné: Canzonetta

Czakó Tamás – klarinét
Kirmayer Krisztina – zongora

A. Barrios Mangoré: Choro da saudade

Márton László – gitár

Lehullott a rezgőnyárfa ezüstszínű levele…
Viszik a menyasszony selyem ágyát…

Koncz Fruzsina – ének, Olajosné Lahocsinszky Ágnes – ének

Fekete Krisztián – cimbalom

 

A koncert plakátja

 

A belépés díjtalan!

 

No comments yet.

Vélemény, hozzászólás?